بررسی ادکلن مون بلان اکسپلورر – عطری مقلد یا جستجوگر

ادکلن مون بلان اکسپلورر مردانه در سایت هایپرعطر

ادکلن مون بلان اکسپلورر در فوریه ۲۰۱۹ و در گروه بویایی چوبی-آروماتیک تولید شد. بهتر است در ابتدا بررسی کوتاهی بر ظاهر و بسته بندی این ادکلن مردانه داشته باشیم.

بسته بندی ادکلن مون بلان اکسپلورر 

مون بلان همواره نوعی مینیمالیست را خصوصا در طراحی های مردانه اش رعایت می کند که موجب می شود تمامی تولیداتش از فشن و مد گرفته تا عطر و ادکلن، همواره از یک سادگی و اقتدار خاصی برخوردار باشند. طراحی شیشه و پکیجینگ این ادکلن کاملا بیانگر روح برند مون بلان است. شیک و موقر، مردانه و در عین حال ساده. درب ادکلن متالیک و دودی رنگ و با کیفیت طراحی شده و آرم برند بر روی آن حکاکی شده است. مون بلان، از جنسی چرم مانند و مشکی و بافت دار روی شیشه استفاده کرده است و توانسته با آن لوگوی کوچک و بسیار زیبایش، حس لاکچری بودن را به خوبی به مصرف کننده منتقل کند.

ادکلن مون بلان اکسپلورر چه رایحه ای دارد ؟

ادکلن مون بلان اکسپلورر (Mont Blanc Explorer)، در اولین اسپری با رایحه ای خنک و تلخ از ترنج و نت های گیاهی باز می شود. عطر، حسی کمی سبز، تلخ و باطراوت را منتقل می کند که با کمک گرفتن از مقداری ادویه، رایحه ای تمیز و حالتی براق پیدا کرده است. در واقع نت ابتدایی، بخش آروماتیک رایحه را تشکیل می دهد و در این قسمت ادکلن مون بلان اکسپلورر بسیار نزدیک به عطر رویال وینتج از برند میکالف است. نظرات بسیاری در این خصوص وجود دارد که اکسپلورر را نزدیک به کرید اونتوس می دانند اما شخصا فکر می کنم، چنین تشابهی خصوصا با نسخه های جدید اونتوس خیلی کم وجود دارد، چرا که اونتوس پس از ریفرمول شدن از حالت تلخی که داشت به عطر غالب میوه های شیرین تغییر پیدا کرد، از این رو آن را با میکالف بیشتر شبیه می دانم.

در نت میانی چرم و چوب به چشم می خورد که البته، چرم در نت ابتدایی نیز مقداری خودنمایی می کند و با فلفل صورتی همنوا می شود. در اینجا بهتر است نت میانی و نهایی را توامان توضیح دهیم، چرا که به گونه ای پیچیده شده در همدیگر پیش می روند. عطر غالب در نت میانی و نهایی ادکلن مون بلان اکسپلورر ، کهربایی-مشک بو- چوبی ست. وتیور هائیتی و امبروکسان و پودر کاکائو به ایجاد عطری کهربایی و مشک گون کمک می کنند. نعنا هندی و پودر کاکائو بخش خاکی- پودری را گسترش می دهند، که موجب می شود تا تعادل خوبی در رایحۀ شیرین برقرار شود و غلظت زیادی پیدا نکند. نت های چوبی نیز در این میان بخش چوب بوی رایحه را شکل می دهند که البته نمای کمرنگی در این عطر دارد.

در مجموع، نت میانی و نهایی در ادکلن مون بلان اکسپلورر، تشابه بسیار زیادی با ساواژ دیور دارد.

نقد و قیمت ادکلن مون بلان اکسپلورر 

چرا چنین تیتری را برای بررسی اکسپلورر انتخاب کردم؟ علی رغم علاقه ای که به این برند و تولیدات مردانه اش در سالهای اخیر دارم، اما این نقد را به آن وارد می کنم که اکسپلورر بیش از آنکه کاری منحصر به فرد و خاص باشه، عطریست تقلیدی و مرکب از بهترین کارهای فروش رفته در چند سال اخیر! البته اگر قصد دارید تا ادکلنی برند و با رایحه ای پر باز خورد را انتخاب کنید که قبلا امتحان خود را پس داده و قیمت بهتری نسبت به دیور و میکالف دارد، ادکلن مون بلان اکسپلورر گزینه بسیار خوبی خواهد بود. همچنین پیشنهاد می کنیم تا مقاله ما “۱۰ ادکلن مردانه که خانم ها عاشقش هستند” را مطالعه کنید. اما انتخاب آن برای افرادی که ادکلنی خاص و متفاوت را پسند می کنند توصیه نمی شود.

این ادکلن دارای سه حجم ۳۰، ۶۰ و ۱۰۰ میل ادوپرفیوم است و مناسب مصرف در فصول بهار و پاییز می باشد. قیمت آن را در ” قیمت ادکلن مون بلان اکسپلورر ” می توانید مشاهده کنید.

 

هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *