از بی مرگی تا تباهی

نوآغ اکستریم نمیانگر افراط گراییست، نمایانگر شکوه اشراق در مقابل تاریکی آغازین و نمایانگر ازلیت در مقابل  افولی بی پایان!

Noir Extreme By Tom Ford

در ۲۰۱۴ تام فورد محصول مردانه ای را تحت عنوان Noir Tom Ford عرضه کرد. Noir سبکی نسبتاً کلاسیک داشت. گویا او در تولید این محصول از هبیت رژ گرلن ایده گرفته بود و آن را تا حدی مدرن تر ساخته بود. رایحه ای پودری و کلاسیک که نمایانگر مردی از سالهای ۱۹۶۰ بود.

اما این بار در ۲۰۱۵، Noir با تغییراتی در نام قدیمیش وارد بازار شده و اسم آن به Noir Extreme تغییر کرده است.  گروه بویایی آن نیز تفاوتی فاحش یافته و از ارمتیک- اسپایسی به اورینتال-وودی کوچ کرده است. این تغییر بیانگر عرضه محصولی کاملاً متفاوت از قبل است که هیچ تشابهی در رایحه با تولید قدیم نخواهد داشت.

بر خلاف Noir که رایحه ای خشن، نیمه کلاسیک، پودری و ترد داشت، این عطر جدید رایحه ای شیرین و اسپایسی، تا حدودی تنباکویی و خامه ای یافته و کاملاً از پوشش کلاسیک خود خارج شده است. در واقع می توان گفت “اکستریم” در مقام زوجیت با Noir Pour Femme طراحی شده است و با نگاهی دقیق تر به نت ها در می یابیم که در هر گام نیز ویژگی های مشترکی را با آن به نمایش در می آورد.

از غرب تا شرق، از سیاه تا سفید

اکستریم بر خلاف آنچه از نامش انتظار می رود رایحه ای غلیظ و سنگین نیست. جالب آنکه در مقایسه با اولین نسخه تولید شده علاوه بر تغییر رایحه ملایم تر نیز شده است.

نت ابتدایی با ترکیبی ملایم ، تمیز و پر درخشش از ادویه هل باز می شود. جوز و زعفران طعمی شیرین و گرم به آن می بخشند. صمغ و رز از نت میانی به کرمی و عمیق تر شدن رایحه کمک می کنند و البته دسر کلفی نیز در راه است. با طعمی شیرین که گویا با عطرخامی پسته مخلوط شده است ظاهر می شود. نت گلها تاثیر چندانی جز پیچیده سازی رایحه ندارند و عملاً در میان سایر ترکیبات غالب محو می شوند.

نت نهایی حالتی تنباکویی- هلی را در ترکیب با وانیل شیرین و کهربای موم مانند و کرمی می گیرد. اکستریم از ابتدا تا پایان فراز و فرودهای شدیدی ندارد و در واقع با حالتی خطی و میانه، پیشروی آرامی دارد با این حال دو حالت گرما و عمق به صورتی مداوم در کنار گونه ای طراوت و تازگی از آن به مشام می رسد که گویای تضادی بسیار سخت در طراحی چنین عطریست.

اکستریم بسیار گیراست و کمتر کسی یارای مخالفت با آن را دارد. طعم شیرین آن در هیچ کجای طراحی زننده ، شربتی و شکر مانند نیست بلکه بسیار نرم و عمیق است و  علت گیرایی آن در همین گام نهفته است.

هــــــرم بویایــــــــی

در ترکیبات آن نت های زیر به چشم می خورد:

نوعی نارنگی، بهارنارنج، زعفران، جوز و هل که معجون نت ابتدایی را تشکیل می دهند. کُلفی در نت میانی ظهور می یابد و سایر ترکیبات آن در ادامه شکوفه پرتقال، یاس، رز و نوعی صمغ می باشند. نت های پایانی که در این عطر محوریت اصلی رایحه را در دست دارند شامل: نت های چوب، وانیل، کهربا و چوب صندل می باشند.

به چه کسانی توصیه می شود؟

اگر طعم های شیرین و ملایم را پسند می کنید، زعفران، ادویه، شکلات  و طعم های تنباکویی یا عطرهایی که در عین گرما خنکایی کوچک در آنها موج می زند

اگر محصولاتی نظیر Pure Malt Thierry Mugler، The One D&G را می ستایید و با عطرهای گرم و رمانتیک به خوبی ارتباط برقرار می کنید پس Noir Extreme را حتماً تست کنید چون شیفته اش خواهید شد.

 

کلیدواژه : Tom Fordتام فورد
هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *