بوسه بر صخره و شن های داغ

 

در حدود ۲۰ سال قبل برند سرشناس ایتالیایی جورجیو آرمانی محصولی را با نام GIO  برای آقایان روانه بازار ساخت.  از آن روز تا کنون مردان بسیاری این عطر را داشته و مصرف کرده اند و حتی برای برخی این کار به یک عطر ثابت و Signature  مبدل شده است. پس آرمانی بر آن شد با تفکری به جا حضور GIO را برای علاقمندانش پر رنگ تر سازد تا نگاهی دیگر را به دنیای “جیو” تجربه کنند!
Essenza  در ۲۰۱۲ نسخه دوم از GIO بود. بر خلاف جیو که از رایحه ای مواج و پر خروش برخوردار بود و نسیمی خنک همواره در آن وزیدن می گرفت، اسنزا تمی چوبی و مرکباتی را در خود به نمایش درمی آورد. رایحه ای که در پس زمینه خنکای جیو را به یادگار داشت و عطر چوبی و کم تلخ آن با طعم مرکباتی-سبز و کم ترش ترنج می آمیخت. در اسنزا خروش آبها به آرامش و سکون تبدیل شد و این تجربه ای متفاوت از “جیو” بود.

اکنون پس از ۳ سال از آخرین تولید، آرمانی باز هم برای طرفداران “جیو” دنیایی جدید را به ارمغان آورده است. Acqua Di GIO Profumo محصول ۲۰۱۵ از جورجیو آرمانی که در گروه عطرهای ارمتیک-آکوآتیک دسته بندی می شود. ترکیبات آن در نت ابتدایی شامل مرکبات، ترنج، نت های دریایی و ادویه ها ، در نت میانی شمعدانی، رزماری و مریم گلی ، در نت نهایی کندر و نعنای هندی می باشد. طراحی رایحه توسط  Alberto Morilas صورت پذیرفته و عطر در سه حجم ۴۰، ۷۵ و ۱۲۵ میل ارائه شده است.

 

برند: :  Giorgio Armani
نام:  GIO Profumo
نوع: مردانه
سال تولید: ۲۰۱۵
گروه بویایی: ارمتیک-آکوآتیک
سن مصرف: ۲۴ الی ۴۵ سال
مکان مورد استفاده: مصارف روزانه و محیط کار، تعطیلات
فصل استفاده: فصول گرم

حجم: ۴۰،۷۵ و ۱۲۵ میل

 

 

بوسه بر صخره و شن های داغ:

نسیمی خنک شروع به وزیدن می کند و موجی پر خروش از جا برمی خیزد تا نقشی نو را خلق کند. پر هیاهو و مهاجم به سمت ساحل می تازد. صخره های سنگی و بلند در انتظارند. شن های داغ بوسه موج را می طلبند. موج در هر نفس بر بلندا و خروشش می افزاید و در انتها کوبنده با صخره ها برخورد میکند. موج فرو می پاشد. قطرات آب، قطراتی از آن همه ابهت و غرور در فضا پخش می شوند، بر شن های داغ می غلطند و بر آنها بوسه می زنند.

 

 

بررسی رایحه:

نت ابتدایی بسیار خنک باز می شود. عطری مختلط از ترنج و سایر مرکبات به مشام می رسد که سبزی و تلخی خاصی به آن می بخشند. رایحه ای تمیز و ملایم از ادویه ها نرمش خاصی  به Profumo القاء می کنند که آن را در همان گام اول خواستی می سازد. با رسیدن به نت میانی عطری گیاهی و ملایم به آن افزوده می شود. رایحه ای  همچون بوئیدن برگهای آبدار و تازه گشنیز. حسی آزاد و رها چونان رها شدن موج در آغوش شن و صخره ها. عطری  خاک گرفته و دودی از کندر که بسیار ملایم است با تمی پودری و بسیار خفیف در پس زمینه جریان دارد. گویا کمی خاکستر را با عطر گیاهان آمیخته باشید. حسی اعجاب آور و عمیق، مرموز و کمی تیره! اما موریلاس در ایجاد رایحه  دودی پافشاری نداشته است بلکه آن را تنها به عنوان یک چاشنی ویژه به “پروفیومو” افزوده است. چرا که ذات جیو باید آزاد و رها باشد و در تماس با طبیعت باقی بماند از این رو در این عطر همواره نت گیاهان و مرکبات در قیاس با نت دودی غلبه بیشتری دارد. نت نهایی همچنان غلبه گیاهان را در خود دارد با کمی تم چرب و بسیار کم شیرین به پایان می رسد.

 

شیشه عطر:

رنگ شیشه در این کار بسیار هوشمندانه گزینش شده است چرا که رنگ تیره بیانگر ذات تیره تر در این عطر بوده و نمایانگر عمق و ژرفای بیشتری ست، همچنین اشاره ای مختصر بر تم دودی و شرقی به کار رفته در آن دارد. طرح شیشه برگرفته از مدل قدیمی و اولیه این عطر است و تفاوتی در ظاهر آن به وجود نیامده است.

 

 

هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *