نوای موسیقی در قلب باغ

 

نوای موسیقی در قلب باغ

پشت پیانویش می نشیند و با ظرافت دست های سفیدش را بر روی کلید های آن قرار می دهد. در حالی که لبخند بر لب هایش موج می زند، انگشتانش با رقصی نرم بر روی صحفه کلیدهای سیاه و سفید به حرکت در می آیند. با نوای موسیقی او جادویی شادی بخش فضای باغ  را احاطه می کند. گویا باغ با او می خواند ، رزها با او می رقصند و نسیمی ملایم، عطر پرچین های تمشک را با رزها می آمیزد.

این دختر کیست؟!

“رز پُم پُن ” داستان دختر زیباروی فرانسویست که در قلبش رویایی بی انتها نهفته است. رویایی برای بودن، برای زیستن و شاد زیستن! دختری که شیطنت های جوانی را دارد، برق نگاه بازیگوشش همگان را جذب میکند و با هر گامش شادی را به همه جا می پراکند. او در ابتدای راه زندگیست ، سرشار از امید و آرزوست و با جسارت خوب زیستن را جستجو میکند.
به نظر می رسد که این دختر کسی نیست جز آنیک گوتال! آنیک در جوانی یک پیانیست حرفه ای و مدل بود. به عطرسازی علاقمند شد و رویای بی انتهای خود را دنبال کرد. رز پم پن توسط دختر وی کامیل گوتال طراحی شده و به نظر می رسد که این عطر یادآوری از دوران جوانی و شادابی مادرش بوده باشد. این عطر نگاه خالصانه و بی دغدغه دوران جوانیست که کامیل گوتال فارغ از هرگونه پیچیدگی و سرشار از نشاط به زندگی، به تمامی کسانی که جوانی را فراموش کرده اند هدیه کرده است.

 

نام: Rose Pompon
کمپانی: Annick Goutal
نوع: زنانه
گروه بویایی:گلی- میوه ای
فصل و سن مصرف: مناسب فصول گرم و سنین بیش از ۲۰ سال

به دور از پیچیدگی ها

فضای عطر کاملاً خنک و بهاریست. رایحه کم ترش و چوبی پرچین های پر از تمشک، با طعمی شیرین و رقیق می آمیزد و شور و اشتیاقی وصف نشدنی می بخشد. تم شیرین، نه شکلاتی و نه عسل مانند است بلکه بیشتر شباهت به عطر شیرین گل های رز رقیق شده با آبی از میوه های شیرین دارد. رایحه ترش تمشک همچنان در نت ابتدایی بر کل عطر سایه افکنده است اما آن نیز چندان ترش و تیز نیست بلکه بیشتر حس شیطنت و بازیگوشی را در عطر منتقل می سازد.
عطر به نحوی ملایم و آرام از نت ابتدایی به میانی تغییر می کند به گونه ای که تعقیب تغییرات در آن به سختی امکان پذیر است. بوی تمشک افت بیشتری می کند و رز با رایحه ای کمی کرمی، براق، نرم و رقیق غلبه می یابد. گلهای رز در اینجا گرم وعسلی و عمیق نیستند بلکه همچون گلبرگ های تازه چیده شده و با طراوتی هستند که با پودرهای لوازم آرایش و برگ های گس چای سبز آمیخته شده باشند.
کامیل گوتال در این عطر به خوبی توانسته کنترلی مناسب بر نت پودری داشته باشد. چرا که در صورت غلبه این نت ، عطر به حالتی تجملی گرایش می یافت و رز پم پن از کاراکتر دختری شاد و بازیگوش و غرق در دنیایی پر از امید، به بانویی احاطه شده در اسارت تجملات تغییر شخصیت می داد و نگاه بی دغدغه و ساده انگارانه ای که در طراحی عطر هدف قرار گرفته بود از بین می رفت.
با نزدیک شدن به نت پایانی، تمشک ها از خاطره عطر پاک می شوند، رایحه براقیت بیشتری می یابد، همچنین عطر کمی خشک تر شده و از شدت حالت گلدار آن کاسته می شود.
نوای موسیقی دخترک پایان یافته و او دیگر نیست، باغ خالیست اما فضای آن را هاله های نقره ای رنگ امید سرشار ساخته است.

 

بررسی شیشه عطر:

عطرهای برند آنیک گوتال از طرحی یکسان در شیشه بهره می برند. اغلب آنها با خطوط عمودی و انحنا دارشان شناخته می شوند و در واقع این شیشه ها به گونه ای مبدل به امضای کارهای گوتال شده اند. البته این موضوع در عطرسازی نیش که گونه ای از عطرسازی حرفه ای و اختصاصی ست چندان غریب نیست، چرا که در این سبکِ کار عموماً بر رایحه تمرکز بسیاری می شود و شیشه ها به صورت یکسان و بدون تغییر باقی می مانند.
این عطر در جعبه ای سفید رنگ قرار داده شده که بر روی آن دختری پاریسی یک شاخه گل رز کوکبی شکل بسیار بزرگ را در دستان خود گرفته که سایه روشن هایی از رنگ صورتی گلبرگ های آن را تزئین داده اند.
شیشه عطر نیز از عنصر رنگ بهره جسته و سایه روشنی از سفید به صورتی بر روی آن  پیاده سازی شده است. نام عطر بر روی دایره ای فلزی و طلایی حک شده و بر بند مشکی و بلندی که به دور گردن عطر آویخته شده قرار گرفته است. گوتال طرح شیشه را با دربی طلایی رنگ و درخشان و حکاکی نام برندش به دور آن به پایان رسانده است.

 

 

 

 

هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *