بررسی تخصصی عطر اُستارا پنهالیگونز

عطر زنانه-مردانه اُستارا پنهالیگونز

برتراند داچه فور یکی از شعبده بازان بزرگ حرفه عطرسازیست. اغلب ساخته هایش مربوط به  برندهای سرناش نیش نظیر Acqua Di Parma، L`Artisan Parfumeur  ، Frapin و … است و به خوبی می تواند از مواد خام ساده، رایحه های اعجاب آوری را خلق کند.
داچه فور در کارهایش ترفند مخصوص خود را دارد و یکی از جالب ترین آنها این است که با بررسی هرم بویایی عطرهایش به هیچ عنوان نخواهید توانست حدس بزنید آنچه را که طراحی کرده است چه رایحه ای دارد و حتی یافتن جزء به جزء رایحه آن مواد اولیه که نامشان در هرم بویایی آمده تقریباً غیرممکن است.
عطر ویژه ای که این بار و به مناسبت رسیدن فصل بهار قصد بررسی آن را داریم یکی از برترین تولیدات برند انگلیسی و لاکچری Penhaligon`s است. پنهالیگنز بیش از ۱۴۰ سال است که قدمت فعالیت دارد و شهرت خود را مدیون پرفروش ترین عطرش Blenheim Bouquet است که به سفارش دوک بلنهیم طراحی شد. این برند در تولیدات خود از با کیفیت ترین و نایاب ترین مواد خام عطرسازی استفاده می کند که عصاره گیری اغلب آنها به صورت دستی انجام می شود.
اکنون وقت آن است که بررسی رایحه فوق العاده Ostara را آغاز کنیم.
رایحه ای که شما را غرق در شکوفه های بهاری و درخشندگی انوار طلایی رنگ خورشید می سازد و جلوه ای بی همتا از شما به جای می گذارد. محصولی از عطرسازی بی نظیر و برندی بی نظیرتر!

 

نام: Ostara
کمپانی: Penhaligon`s
نوع: زنانه
گروه بویایی: گلدار و سبز
فصل و سن مصرف: مناسب فصول گرم و سنین بیش از ۲۴ سال

 

بررسی رایحه :

می توانید صدای جرینگ جرینگ رایحه عطر را در نت ابتدایی آن استشمام کنید! صدایی که از درخشش رایحه به گوش می رسد و آن را بسیار پرجلا و پر چین و شکن می سازد، درست همچون آفتابی بهاری که انوار آن از میان شاخه های تازه سبز شده‌ی درختان عبور می کند و بر پوست تن بوسه می زند، اُستارا با درخششی قوی و سرشار از عطری سر سبز باز میشود. فراموش نکنید که با طراح بزرگ “داچه فور” رو به رو هستید پس همان طور که گفتیم انتظار نداشته باشید، رایحه‌ی بسیاری از نتها برایتان قابل تشخیص باشد. “داچه فور” نت ابتدایی را کاملاً بر مبنای برگهای سبز و کمی مرکبات پی ریزی کرده است. پس نت سبز و علفگون نعنا، سرو کوهی و برگها را جدا کرده و به آنها قدرت بخشیده است. خنکا و خش خش عجیبی هنوز در رایحه وجود دارد که بسیار گیراست. از همان گام ابتدایی، رایحه نرگس قابل درک است اما عطر سبز آن در نت ابتدایی نیز به کار رفته است.
با رسیدن به نت میانی، گل نرگس با طعمی گلی- عسلی و کمی چرمی با حسی بازیگوش و شاداب، بازی را آغاز می کند. در لایه های زیرین این عطر، “داچه فور” از عطر سنبل یاری جسته و طعمی شیرین و آبدار همچون زردآلوی رسیده را که برگرفته از ترکیب گل ایلنگ ایلنگ، موم و وانیل میباشد در آن ایجاد کرده است. اما تمامی اینها رایحه را گرم نمی کند بلکه تنها به آن عمق و جذابیت می افزاید. درخشش خورشید گونه‌ی عطر همچنان ادامه دارد که عطری پودری و لطیف از گلهای بنفشه به آرامی نفوذ می کند.

اُستارا اساساً بر محوریت رایحه گلها طراحی شده و این ترکیب به قدری زیبا شکل داده شده که توان تفکیک عطر این گلها مقدور نیست و این هماهنگی و بالانس فوق العاده میان نتها، توان طراح را نمایش می دهد.
با رسیدن به نت نهایی، درخشش عطر افول می کند و اُستارا حالتی بسیار ملایم، لطیف و شیرین، برگرفته از طعم مشک و کمی چوب به خود می گیرد. در نت نهایی، عروس زیبای پنهالیگنز با گرمایی ملایم و مخملین همچون خورشید در پس دشت ها غروب می کند.

 

کاراکتر Ostara

او بانویی شاد و خوش مشرب است. خلاق و باهوش است و سرشار از ایده های ناب و امید به زندگی. اما اگر بخواهد می تواند به راحتی با ایده های فریبکارانه، اغواگری کند.

 

بررسی شیشه عطر

پنهالیگنز به واسطه شیشه های شفاف و ربان های پاپیون خورده ای که در اطراف دهانه عطرهایش می زند، مشهور است. Ostara نیز همچون سایر تولیدات این برند با شیشه ای استوانه ای و ساده که از سالهای بسیار دور می آید، طراحی شده است. ربانی به رنگ طلایی و برچسبی زرد رنگ برای شیشه انتخاب شده تا هر چه بیشتر بر درخشش و تلالو “اُستارا” تاکید داشته باشد.

 

هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *