ارکید سیاه در لباسی مخملین

ارکید سیاه در لباسی مخملین

تام فورد در ۲۰۰۶ محصولی را روانه بازارهای جهانی ساخت که از بدو ورود با استقبال بسیار خوبی مواجه گردید. ایران نیز از این موضوع مستثنی نبود و این عطر در کشور ما نیز توانست توجهات بسیاری را به خود جلب سازد… Black Orchid

بلک ارکید در سایت تام فورد به عنوان محصولی ویژه خانم ها عرضه شد و در تصاویر تبلیغاتی خود نیز از چهره یک زن سود جست اما جالب آن بود که این عطردر تمامی جهان به عنوان محصولی یونیسکس (مورد استفاده برای خانم ها و آقایان)  مطرح می شد!  پس از مدتی و در کمال ناباوری این کار در سایت تام فورد نیز در گروه عطرهای مردانه قرار داده شد و البته همچنان نیز به عنوان تولیدی یونیسکس و حتی با گرایشی بیشتر برای آقایان به فروش می رسد!

رایحه ای برگرفته از شکلات تلخ با تمی پودری که به خوبی با عطر گل های ارکیده ، گرم و عمیق ترکیب شده است و در پس زمینه خود رایحه ای خاک گرفته و زمینی دارد. محصولی اغواگر و مدهوش کننده با پخش رایحه  و ماندگاری بسیار عالی که همچنان جایگاه خود را به خوبی حفظ کرده است. بنابراین تولید یک محصول دیگر در همان زمینه و با همان گرایش می توانست ایده بسیار خوبی برای تام فورد و هوادارن وی باشد.

اغواگر و کمال گراست!

او کاملاً اهل تجملات است و بسیار دوست دارد مایملک خود را به رخ بکشد. بر خلاف بانوی بلک ارکید، سرکش، رام نشدنی، مغرور و اهل هیاهو نیست بلکه اغواگر و مطلوب همگان است. او در سکوت و با قدرت به اهداف کمال گرایانه خود می رسد پس مراقبش باشید.

بررسی رایحه Velvet Orchid by Tom Ford

Velvet Orchid نام محصول جدید تام فورد است که شمایل ظاهری آن در نگاه اول همچون بلک ارکید است. شیشه ای سیاه، بازگو کننده بانویی مرموز و اغواگر!

هجومی از یک نت آبنباتی و رنگ باخته با اولین اسپری به مشام می رسد. شروعی بحث برانگیز که هر فرد طعم شیرین آن را با زبان های گوناگونی توصیف می کند. برخی آن را آبنباتی می دانند و برخی دیگر آدامس مانند اما هر چه که باشد از همان اولین گام،  ولوت راه خود را از بلک ارکید جدا می سازد. یکی از ویژگی های بارز و جالب در ولوت وجود رایحه ای الکلی در نت ابتداییست. گام نخست علاوه بر طعم آبنباتی- آدامسی و شیرین خود کمی حالت الکلی نیز دارد که مربوط به عرق نیشکر است. ممکن است کمی  شوکه شوید اما اگر با این عطر با ملایمت و صبوری رفتار کنید شاهکار حقیقی خود را به نمایش در خواهد آورد.

نت شیرین پس از مدت ۱۰ دقیقه افت می کند و عطری کره ای در ترکیب با گل ارکیده ، عمیق و گرم شکوفا می شود. گویا حالتی شیری- عسلی در عطر وجود دارد یا آنکه نرمی کره درآن موج می زند. اینجا نت میانی و قلب عطر است که  Velvet orchid در آن رایحه مخملی خود را به رخ می کشد. اینجا از زبری و خشونت رایحه شکلاتی در بلک ارکید خبری نیست و نرمی و ملایمت عسلین جایگزین آن شده است.

گل ها با گذر زمان کمی رنگ می بازند اما همچنان عطر شکوفه های پرتقال با حالت مرکباتی و کم ترش خود در کنار گل های مریم به مشام می رسد. با هرچه نزدیک تر شدن به نت پایانی حالت چرب و کرمی عطر افزایش می یابد و کمی نت میوه ای و پودری با قدرتی خفیف در آن آشکار می گردد.

ولوت در قیاس با بلک، کمتر مرموز و تیره بوده و بیشتر براق و متظاهر جلوه می کند . نت پایانی آن تشعشعاتی ملایم از بلک را نیز در پس زمینه دارد تا پیوند خود را با گذشته پا برجا نگاه دارد.

سن و فصل استفاده:

ولوت رایحه ای رسمی و برازنده دارد که آن را کاملاً مناسب، جهت مهمانی های عصر و شب و خصوصاً فصول سرد یا بهار می سازد. این عطر برای سنین بیش از ۲۶ سال توصیه می گردد.

 

 

هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *