گـل ممنوعه

 
زمانی که فردریک مال ذهن دومینیک روپین (عطرساز) خود را آزاد گذاشت تا به خلقی اعجاب آمیز دست یابد، این طراح چیره دست رویای گلی ممنوعه را در سر پروراند. گلی با رایحه ای مست کننده، شگفتی آور و بی اغراق با شکوه که دست یافتن به آن روحی در خلوص را می طلبید.
“کارنال فلاور” همان عطری بود که بر پایه آن “گل ممنوعه”، یعنی عطر “مریم خالص” شکل گرفت.

دو سال برای یک فرمول!؟!
روپین طراح عطر کارنال فلاور زمانی دو ساله را صرف رسیدن به فرمول نهایی آنچه آن را بی نظیر می پنداشت کرد و فردریک مال نیز همچون همیشه که طراحان خود را حمایت می کرد حامی وی بود. اکنون گلِ مریم به کار رفته در این عطر برترین کیفیت ممکن را در تمامی محصولات هم ردیف خود داراست و علت این امر آن است که پس از عصاره گیری روغن این گل، چندین بار تقطیر بر روی آن صورت پذیرفته تا خالص ترین روغن ممکن به دست آید.

نام: Carnal Flower
کمپانی: Frederic Malle
نوع: زنانه – مردانه (با گرایش بیشتر به زنانه بودن)
گروه بویایی: گلدار
فصل و سن مصرف: مناسب تمامی فصول جز زمستان و سنین بیش از ۲۳ سال

 

بررسی رایحه:
کارنال فلاور را یک عطر گلی و معمولی ندانید، حتی اگر از زمره خانم هایی هستید که تمایلی به عطرهای بر پایه گل ندارید این محصول یک اعجاز بی همتاست از تمام آنچه که یک بانوی سخت پسند از شکوه و وقار، فریبندگی و توانگری خواهان آن است.

پیش از آنکه ابری از رایحه لطیف گل مریم شما را احاطه کند کارنال فلاور با سایه کم رنگی از ترنج و شیرینی میوه ای اندکی از طالبی پا به صحنه نمایش می گذارد. در پس زمینه، رایحه ای سبز و گیاهی گسترانده شده که حالتی نسبتاً خنک دارد و تازه و جوان به نظر می رسد.
زمان چندانی از باز شدن نت ابتدایی نمی گذرد که قلب عطر به سرعت باز می شود و این تصور را به وجود می آورد که نت ابتدایی و میانی به ترتیب در هم ادغام شده اند. به یک باره حجم عظیمی از عطر گل مریم و برگهای اکالیپتوس با انفجاری پر سر و صدا توجه شما را به خود جلب می کند. مریم در اینجا بویی آمیخته از گلبرگ های سفید و پوست گرم بدن را دارد. کارنال فلاور فوق العاده مست کننده و شگفت آور شده است و با حالتی نرم، کرمی و شیر مانند خودنمایی میکند. درست در همین گام است که روپین موفق می شود تا گل ممنوعه را به نمایش بگذارد.

در ادامه رایحه ای از برگ های له شده گل مریم که گویا با ساقه شکسته آن و شکوفه های کال مخلوط شده سریع اما به نرمی گسترش می یابد تا با چاشنی تلخ اندکی که به کار افزوده شده شما را به اوجی دیگر از این عطر رهنمون شود.
در مجموع طراوت خاصی در این محصول وجود دارد، گویا به یک گل فروشی پا گذاشته اید و تمامی رطوبت عطرآگین آن وجودتان را سرشار ساخته است. خنکای فلفلی- یخی عجیبی در عطر موج می زند و کمک می کند تا عطر گل مریم که اکنون با نارگیل و یاس نیز آمیخته شده در تعادلی مداوم به لحاظ طعم شیرین باقی بماند و گرما نیز بر عطر غالب نگردد.
با نزدیک شدن به نت نهایی رایحه گل یاس نیز آرام آرام در کنار مریم وسعت بیشتری می باید. شکوفه پرتقال که طعم گس و تلخ خاصی به عطر میدهد در نت نهایی قرار می گیرد تا به همراه بوی سبز که از ابتدا تا انتها عطر را همراهی می کرد حس جوانی و تازگی را در کارنال فلاور پایدار نگه دارند.
در پرده آخر، این سمفونی با شکوه با ترکیب مریم و یاس کرمی-ابرشمین که اکنون گرم و عمیق تر از سابق شده است و هاله ظریفی از نارگیل مخملی و شکوفه پرتقال سبز و تلخ که سو سو می زنند به انتها می رسد تا تجربه ای به یاد ماندنی را از یک “لذت ممنوعه” در ذهن شما حک کرده باشد.

 

شخصیت پردازی:
او روحی سفید و سرشار از لطافت دارد که در لفافه ای از بی پروایی و مخاطره جویی های لذت گرایانه پیچیده شده است. حتی در لحظاتی که یک خوش گذران محض می شود نیز، شخصیت او به سیاهی نمی گراید.

 

 

هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *