تفاوت عطرهای طبیعی و مصنوعی

ساخت عطرها به دو صورت طبیعی و مصنوعی صورت می گیرد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با عطر طبیعی و مصنوعی و تفاوت آنها با یکدیگر آشنا کنیم. پس در ادامه مطلب با هایپرعطر همراه باشید.

عطر طبیعی چیست

عطر طبیعی، محصولیست که با عصاره گیری از مواد اولیه طبیعی مثل ” گلها ” بدست می آید. عطرسازی طبیعی نیز به ساخت عطرها توسط اسانس های طبیعی و خالص اشاره دارد که توسط عطرساز، به وسیله عصاره گیری با روش های مختلف نظیر خیساندن مواد و … انجام می شود.

عمر عطرهای طبیعی

این تولیدات تقریباً ۲ تا ۳ سال زمان مصرف خوب دارند. اگرچه پس از این مدت نیز قابل استفاده هستند اما امکان دارد که از دوام رایحه کاسته شده و یا در نت ابتدایی آنها مشکلاتی ظهور کند.

عطر مصنوعی چیست

عطرهایی که در فروشگاه ها عرضه می شوند و اغلبِ تولیدات انبوه از برندهای مشهور، که شناخته شده نیز هستند ، در دسته عطرهای مصنوعی قرار می گیرند.

جهت ایجاد این عطرها از اسانس های مصنوعی و شیمیایی غیر مضر استفاده می شود ( گاهی احتمال دارد درصد بسیار بسیار کمی اسانس خالص و طبیعی نیز در این محصولات استفاده گردد.)

تفاوت عطر طبیعی و مصنوعی

با مطالعه توضیحات بالا قطعا متوجه شده اید که تفاوت عطر طبیعی و مصنوعی در چیست. در عطرهای طبیعی، از اسانس های طبیعی و در عطرهای مصنوعی از مواد شیمیایی برای تولید عطر و ادکلن استفاده می شود.

همچنین مواد طبیعی، گران تر از مواد شیمیایی هستند از همین رو هزینه تمام شدۀ عطر و ادکلن های طبیعی، بیش از تولیدات مصنوعی می باشد. عامل سوم، احتمال ایجاد حساسیت است، که این مشکل در عطر و ادکلن های مصنوعی بیشتر وجود دارد.

 

 

هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *