معرفی گل بنفشه ، گل محبوب ناپلئون بناپارت

تصویر گل بنفشه مورد علاقه ناپلئون در کنار عکس نیم تنه او

بنفشه، گل محبوب ناپلئون بود. این گل اغلب در دستان او دیده می شد و پس از مدتی به امضای ثابت او مبدل شد.
ناپلئون بناپارت، نخستین امپراتور فرانسه است که در سالهای ۱۸۰۴ تا ۱۸۱۵ میلادی بر این کشور حکومت کرد و پس از اتمام تحصیلاتش، به ارتش فرانسه پیوست. این مرد بزرگ که تاثیرات فراوانی بر تاریخ اروپا گذاشت، ۵ سال بعد و پس از طی کودتایی که او را به مقام قدرتمندترین مرد فرانسه رساند، موفق شد تا به امپراتوری این کشور برسد. در ادامه، در هایپرعطر به بررسی این گل محبوب و علت علاقمندی ناپلئون به آن می پردازیم.

 

چرا ناپلئون به گل بنفشه علاقمند بود ؟

داستان های مختلفی در این مورد اینکه چرا او به این گل علاقه داشته است وجود دارد. برخی علت انتخاب این گل را، جوزفین می دانند. گویا جوزفین، همسر ناپلئون، به گل های بنفشه علاقه بسیاری داشته و این گل، همواره پیامی عاشقانه از جانب او برای ناپلئون بوده است.

 

رایحه گل بنفشه :

دارای رایحه ای نسبتاً خاکی، تلخ، بسیار کم شیرین و پودری است و از این لحاظ به عطر ریشه های زنبق، نزدیکی بسیاری دارد. اما جالب است بدانید که برگهای آن، رایحه ای متفاوت دارند و دارای عطری سبز بو، آبدار و خیار مانند هستند.

 

عصاره گران قیمت گل بنفشه :

عصاره آن، در سالهای دور بسیار گران قیمت بوده است و از این رو در گذشته صرفاً در ساخت عطرهای نیش و لوکس از آن استفاده می شده است. اما در سال ۱۸۹۳ و پس از کشف یونیون های موجود در بنفشه که آن رایحه خاص را تولید می کنند، امکان شبیه سازی این رایحه به کمک مواد شیمیایی فراهم شد و هزینه استفاده از آن در عطرها کاهش یافت.

 

فراگیر شدن مصرف بنفشه :

جالب است بدانید که این گل، سمبل آتن باستان بوده است. در دهه ۱۹ میلادی عطرهای ساخته شده از این گل بسیار محبوب بوده اند و به وفور استفاده می شده اند.

 

معرفی چند ادکلن با رایحه گل بنفشه :

ادکلن های زنانه با رایحه غالب بنفشه عبارتند از: اینسولنس ادوپرفیوم گرلن ، فی یِری ون کلیف اند آرپلز و بولگاری پور فم.
دو ادکلن هی وود و هی وود راکی مانتین از برند DSQUARED نیز عطرهای مردانه ای هستند که رایحه غالب بنفشه را در ترکیب با چوبها دارند.

کلیدواژه : پودریتلخگل بوگلی
هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *