گروه بویایی شرقی ( Oriental ) عطر و ادکلن مورد علاقه در اروپا و آمریکا

گروه بویایی شرقی oriental هایپرعطر

گروه بویایی شرقی Oriental ، یکی از دسته بندی های بزرگ در رایحه ، بویایی و ساخت عطر است. این گروه که هم عطر و ادکلن های زنانه و هم عطر و ادکلن های مردانه را شامل می شود، اغلب از ترکیبات مشخصی تشکیل شده و رایحه پرقدرتی نیز دارد. رایحه عطر و ادکلن های ساخته شده در این دسته، در کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار مورد پسند افراد است.

معرفی گروه بویایی شرقی

یکی از مواد اصلی ای که در رایحه های شرقی به کار می رود ، عنبر سائل است . از ویژگی های اصلی این ماده رایحه ی شیرین ، با بویی از خاک و پودر هست . اغلب عطرهای این دسته عمیق و قوی هستند و غالباً از مواد سکر آور و پرقوتی مثل مشک، وانیل،  صمغ و چوب های مختلف تشکیل شده اند . این مواد با گل ها و ادویه های نامتعارف ترکیب می شوند و بر همین اساس به چندین زیر گروه با سبک بوهای مختلف تقسیم می شوند.

عطر و ادکلن های مردانه در گروه بویایی شرقی

سه زیر گروه شرقی فوژه ، شرقی چوبی و شرقی اسپایسی معمولا دارای عطر و ادکلن های مردانه در گروه بویایی شرقی می باشند در ادامه با این زیر مجموعه ها بیشتر آشنا می شویم.

زیر گروه بویایی شرقی فوژه

این دسته از عطرها را وقتی استشمام می کنید رایحه ای تند، پودری ، مردانه ، شدیداً با کلاس و رسمی و تا حدی کلاسیک دارند و بوی خاک می دهند (این رایحه ی خاک که بسیار قوی و خوشبو است در عطر بیژن کاملاً مشهود است. ) و بعضی هم کاملاً مثل طعم دارو ،تلخ هستند .  عطر بیژن Bijan قدیمی و  ادکلن ۲۱۲ سکسی مردانه در این دسته قرار دارند.

زیر گروه بویایی شرقی چوبی

این رایحه ها بر خلاف دسته قبل که اصلاً شیرین نیستن ، حالتی تلخ و شیرین دارن و در عین حال گرم و عمیق و سنگین هستند. در بعضی از مدل ها علی رغم شیرین بودن، بوی پودری تندی هم از آنها استشمام می شود . ادکلن دانهیل قهوه ای در این زیر گروه قرار می گیرد.

زیر گروه بویایی شرقی اسپایسی

در عطرهای این دسته هم مثل زیرگروه های قبلی ، هل، زنجفیل ، دارچین و جوز هندی به کار می رود اما با مقداری بیشتر و شدیدتر. رایحه ی این عطر و ادکلن ها، بسیار تند و گرم و پودری ست . در بعضی مدلها رایحه شیرین نیز از آنها استشمام می شود. ادکلن لالیک امبر نویر در این زیر گروه قرار می گیرد.

 

عطر و ادکلن های زنانه در گروه بویایی شرقی

گروه عطرهای شرقی یا Oriental ،  عطرهای بسیار جذابی را در دسته عطرهای زنانه در خود جای داده اند. این گروه از عطر و ادکلن ها، دارای زیر مجموعه های شرقی گل بو ، شرقی وانیلی و شرقی ادویه ای که معمولا زنانه هستند، می باشد.

زیر گروه بویایی شرقی گل بو

جذاب ترین زیر گروه این مجموعه ، گروه بویایی شرقی گلی است. عطرهای این دسته رایحه ای گرم ، شیرین ، سنگین و کمی تند، بسیار شیک و اشرافی و جذاب دارند که عطری مرکب از گلها از آنها به مشام می رسد. نمونه عطرهای شرقی، ادکلن ایفوریا زنانه  و  ادکلن بولگاری جسمین نویر می باشند.

زیر گروه بویایی شرقی وانیلی

به هنگام استشمام این گروه عطرها، رایحه ای مثل وانیل داغ ، وانیل سوخته یا شکلات سوخته به مشامتان می رسد. بسیار شیرین و گرم و در عین حال کمی تلخی دارند. بهترین نمونه ادکلن های این گروه ادکلن زنانه گود لایف از برند دویدوف و ادکلن انجل از برند ماگلر هستند.

زیر گروه بویایی شرقی ادویه ای

رایحه این عطرها در ادکلن های قدیمی تر، تند ، سنگین و کلاسیک است. در نمونه های جدید، سبک و لطیف، بسیار موقر و شیک به مشام می رسد. بهترین نمونه قدیمی در این گروه ، عطر زنانه گوچی ادو پرفیوم است.

هایپرعطر
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • ندافلاح ۳ تیر ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۲ ب٫ظ

    تنوع محصولاتتون عالی،فوق العاده🌺🌺🌺

    • هایپرعطر ۴ تیر ۱۴۰۰ / ۷:۲۶ ب٫ظ

      خوشحالیم از این که توجه شما را جلب کرده ایم. دیدگاه های شما باعث دلگرمی ماست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *