گروه بویایی مرکباتی ( Citrus ) یا عطر و ادکلن جوانان

گروه بویایی مرکباتی citrus در عطر و ادکلن هایپرعطر

گروه بویایی مرکباتی از گروه هایی بویایی مشهور عطر و ادکلن به شمار می رود. عطر و ادکلن های مرکباتی اغلب بسیار مورد توجه جوان ها و نوجوان ها هستند . این گروه بویایی از زمانی دور وجود داشته و همچنان در عطر سازی اما به روشی مدرن تر از قبل مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیبات این عطرها متشکل از رایحه لیمو ، پرتقال ، برگاموت ، گریپ فروت و نارنگی ست که در عطرهای مردانه با رایحه های آروماتیک و تند ترکیب می شوند و در عطر های زنانه با رایحه گل ها.
از عناصر دیگری هم مثل شکوفه  های پرتقال ، دانه ها یا روغن بهار نارنج نیز در این ترکیبات استفاده میشود. به همین دلیل یکی از ویژگی های این عطرها با طراوت و خنک بودن آنهاست.

در ادامه به دو زیر گروه مشهور این مجموعه اشاره خواهیم کرد.

زیر گروه بویایی مرکباتی معطر

عطرهایی که در این دسته قرار می گیرند ، اغلب بسیار خنک بوده و حالتی همچون بوی هوای سرد زمستان از آنها استشمام می شود. بعضی از آنها فاقد طعم شیرین هستند ، اما در انواعی دیگر به شدت رایحه شرین آشکار است . در این دسته از عطرها رایحه های یونیسکس بسیار یافت می شود ، که هم مردان و هم زنان می توانند از آنها استفاده کنند. عطر سی کی وان از کلوین کلاین در این دسته قرار می گیرد.

 

زیر گروه بویایی مرکباتی گُرمند

منظور از مرکبات غنی شده ، ترکیب شدن رایحه مرکبات به همراه رایحه های وانیل یا کارامل است . عطر میوه با طعمی بسیار شیرین مزه از آنها استشمام می شود . عطرهای این گروه رایحه ای شادی بخش دارند و برای نوجوان ها بسیار توصیه می شوند. ادکلن تامی هلفیگر سامر کلون ۲۰۰۲ نمونه ای از این گروه بویایی ست.

 

هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *