گروه بویایی چایپر یا عطر و ادکلن خانم های سخت پسند

گروه بویایی چایپر chyper هایپرعطر

آیا شما گروه بویایی چایپر ( شیپغ در تلفظ فرانسوی ) در عطر و ادکلن را می شناسید؟ این گروه بویایی بسیار مناسب خانم های سخت پسند است. زنانی که سلیقه ای بالا دارند، شیک ، لوکس و مجلل هستند، شخصیتی جذاب دارند و همیشه در جمع می درخشند. این گروه بویایی منتخب کمپانی شنل ( Chanel ) است و اغلب عطر و ادکلن های زنانه شنل در دسته چایپر قرار دارند.

آشنایی با گروه بویایی چایپر در عطر و ادکلن

چایپر ( Chypre ) در زبان فرانسوی به معنی قبرس است.  این گروه بعد از تولید عطر کوتی چایپر در سال ۱۹۱۷ به این نام معروف شد. رایحه این عطرها (چایپر زنانه مد نظر است) بر مبنای ترکیباتی از خزه بلوط، لابدانوم ( از لادن بدست می آید و تلخ است )، نعناع هندی و برگاموت است. در زیر تصویر ادکلن کوتی چایپر را مشاهده می کنید.

ادکلن کوتی چایپر در سال 1917

به زبان ساده این نوع عطرها ، اغلب رایحه ای تلخ ، پودری ، نسبتاً غلیظ و اشرافی دارند. عطر و ادکلن های خنک موجود در این دسته بندی، برای خانم هایی که به رایحه های تلخ علاقه دارند توصیه می شود.
این گروه دارای دو زیر مجموعه معروف است که در ادامه به معرفی آنها پرداخته و چند ادکلن را نیز در این دسته ها معرفی خواهیم کرد.

زیر گروه بویایی چایپر گل بو

این عطرها رایحه ای تلخ یا فاقد طعم شیرین، گاهی تند ، بسیار سنگین ، غلیظ و گرم و خشک دارند . بهترین نمونه در این مجموعه ادکلن کلینیک آروماتیک الیکسیر است. عطر گرلن ایدل  و  عطر آزارو کوتور ۲۰۰۸ نیز از ادکلن های زنانه دیگر این زیر گروه می باشند.

Clinique Aromatics Elixir

 زیر گروه بویایی چایپر میوه ای

رایحه ای اغلب شیرین، با طراوت ، پودری ، با ته مایه ای میوه ای و ملایم و مدرن دارند. بهترین عطر و ادکلن ها از این زیرگروه ادکلن های زنانه زیر هستند:

ادکلن شنل چنس  ،  ادکلن میس دیور چری  ،  ادکلن گوچی بای گوچی  و  ادکلن آزارو دو

هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *