گروه بویایی چوبی ( Woody ) یا عطر و ادکلن مردهای مدرن

گروه بویایی چوبی woody در عطر و ادکلن

گروه بویایی چوبی ، از آن دسته رایحه هایی است که در عطر و ادکلن های مردانه بسیار کاربرد دارد. این گروه بسیار مورد توجه خانم ها نیز هست چرا که علاوه بر مدرن بودن، حسی از جوانی و مردانگی را نیز منتقل می کند. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این روزها سرمایه گذاری های اغلب کمپانی های عطرسازی برای تولید عطر مردانه ، به میزان زیادی روی گروه رایحه های چوبی متمرکز شده است.
در این مطلب سعی شده تا سبک رایحه این عطر و ادکلن ها به طور کامل توصیف شود. پس برای آنکه گروه بویایی چوبی و زیر گروه های آن را در عطرهای مردانه بهتر بشناسید با هایپرعطر همراه باشید.

گروه بویایی چوبی ( Woody ) در عطر و ادکلن

عطرهایی که در این دسته قرار می گیرند به هنگام استشمام بوی چوب از آنها متساعد می شود. اسانس چوبهای بسیاری هستند که در صنعت عطرسازی به کار می روند مانند چوب صندل، چوب سرو و سدر و … عطرهای این گروه بسیار مردانه هستند و برای خانم ها جذاب ! این گروه بویایی با مواد دیگری ترکیب می شود که بر اساس این ترکیبات به زیر گروه های دیگری تقسیم می شود.

 

زیر گروه بویایی چوبی آبزی

رایحه این عطر و ادکلن ها به هنگام استشمام ملایم ، خنک ،شیرین ، اسپورت است و بویی از عطر آب را با خود دارد . بسیار مناسب سن جوان و نوجوان است و همچنین مناسب استفاده برای روزهای بسیار گرم تابستان. بهترین عطری که می توان در این گروه مثال زد عطر ورساچه او فرش است.

 

زیر گروه بویایی چوبی معطر

در رایحه این عطرها اسانس چوب با گیاهان و علف ها مخلوط می شود که در کل، بویی از چوب ، اسطوخودوس یا صابون از آنها استشمام می شود . بعضی از عطرهای این گروه خنک هستند . عطر لاکاست اسنشیال نمونه خوبی از این گروه است.

 

زیر گروه بویایی چوبی چایپر

رایحه ای تقریبا کلاسیک ، خشک ، سیگار مانند ، دودی، گاهی پودری، تند با دوام و سنگین دارند. بهترین نمونه، ادکلن آرامیس است که به عطر آرامیس طلایی نیز معروف است.

 

زیر گروه بویایی چوبی گل بو مشک بو

رایحه این عطر و ادکلن ها شیرینی و تلخی چوب مانند را همزمان دارد و اغلب خنک هستند. بویی خاص دارند. به عنوان بهترین نمونه از این گروه می توان به ادکلن دیور دان اشاره کرد.

 

زیر گروه بویایی چوبی ادویه ای

رایحه ادویه و اسپایس در این گروه کاملاً مشهود است و اولین عطری که در شامه شما احساس می شود بوی ادویه هاست که رایحه غالب در این گروه است. بویی اغلب گرم، شیرین، تمیز، پودری ، خشک و ادویه ای حالت غالب این عطرهاست. ادکلن گوچی پور هوم یکی از نمونه های بسیار خوب از این گروه بویایی ست.

 

هایپرعطر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *